Kaip gerai atostogos…

Džiaugiuosi, kad pasiėmėm atostogos per velykas. Ir vėl aplankėm skaniąją Italiją. “Bon Giorno.”

Ten dabar šilta, kaip pas mus gegužės mėnesį. Italijoje keliavom Cinque Terre nacionaliniame parke. Pusę dienos eini vynuogių ir alyvmedžių slėniais ir kalnais. Kitą pusę dienos žiūri į uolas ir kalnus, ieškai vietos nakvynei ir mėgaujiesi itališkos virtuvės skoniais. Smagumėlis. “Grazie.”

Darbštūs ir iškalbingi tie italai…

Smagu pas juos. Keliavom į Milaną, tad traukiniu važiavom į Levanto. Ten apsinakvojom dvi naktis. Tai buvo atnaujintas vietinis namas slėnyje. Mus tris apgyvendino mažutyje kambarėlyje.

Dieną nukeliavom į Bonassola, pasideginom prie jūros, suvalgėm Trofie su pesto (tešlos suktinukai su pesto padažu). Labai skanu. Be to sakoma, kad pesto padažas kilęs iš tų vietų. Pesto daro iš baziliko, mairūno, kedro riešutų, alyvuogių aliejus (kurį vietoje išsispaudžia) ir parmiggiano sūrio… Skanaus.

Trečia dieną susidėjom kuprines ir iškeliavopm per kalnus į Monterosso. Užtruko geras 3 valandas kopti į kalną ir leistis į pakalnę. Smagumėlis. Susidaradom nakvynei vietą ir vėl “kabom”….

Toliau kiti miesteliai praėjo žaibo greičiu – Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore ir vietiniai didmiesčiai La Spezia bei Porto Venere.

Ačiū Intrepidtravel.com už idėjas kelionėm…