Psichologų praktinės veiklos įstatymas

Po pertraukos suaktyvėjo įstatymo leidimo iniciatyva ir pasipriešinimo įstatymui judėjimas.

Pasikartokime trumpai kas jau vyksta daugiau kaip 17 metų.

2008-06-05 LR Seimo narys V.Čepas ir Lietuvos psichologų sąjunga pateikia įstatymo projektą. Tai lieknas dokumentas, kuriame numatoma steigti psichologų licenzijavimo taryba. Ji nurodytų taisykles, pagal kurias išduotų licenzijas.

2009-09-15 LR Seimo narys G.Navaitis pateikia kitą psichologų praktinės veiklos įstatymo projektą. Jame jau atsiranda supervizuojama praktika, kaip sąlyga licenzijai gauti, bei nurodoma, kad licenzijas išduotų naujai suformuota institucija – Taryba. 2010-05-24 G.Navaitis pateikia kitą įstatymo projektą, kuriame nebelieka reikalavimo supervizuotai praktikai ir išsamiai aprašoma naujai kuriama struktūra – Taryba.

Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto 2011 m. balandžio 27 d.  išrašu ir Ministro Pirmininko kanclerio 2011 m. gegužės 3 d. pavedimu buvo sukurta tarpžinybinė grupė, kurioje dirbo Lietuvos Respublikos Seimo narys, Sveikatos apsaugos ministerijos, Šveitimo ir mokslo ministerijos, Ūkio ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos,  Lietuvos psichologų sąjungos, Valstybinio psichikos sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai.  2012-03-21 ši grupė pateikė psichologų praktinės veiklos įstatymo projektą. Šiame projekte išskirti licenzijavimas bei registravimas ir nenurodoma, kokia institucija užsiimtų šia reguliacine praktika.

2016-06-22 LR Seimo nariai R. Šalaševičiūtė, I.Degutienė, A.Dumbrava, V.Filipovičienė, D.Kuodytė, R.Tamašunienė pateikė įstatymo projektą, kuriame licenzijuojanti institucija nurodoma Lietuvos psichologų sąjunga ir supervizuojama praktika kaip viena iš sąlygų gauti licenziją psichologo praktinei veiklai.

2017-05-09 likus viena LR Seimo narė R.Šalaševičiūtė pateikia jau naują įstatymo projektą, kuriame atsižvelgiama į komitetų pastabas, bei lieka galioti reikalavimas supervizuojamai praktikai bei Lietuvos psichologų sąjunga, kaip licenzijuojanti institucija. Šis projektas laukia lemiamo svarstymo ir balsavimo LR Seime.

 

 

 

 

2 thoughts on “Psichologų praktinės veiklos įstatymas

 1. aaa

  geda jums, geda visiems tiems, kas nori valdyti visus. jus norit su savo privacia organizacija valdyi visus specialistus… snipstas. nieko jums neiseis. cia ir durniui aisku yra tai, kad tik valstybine ir tik su teisetvarka susijusi institucija tegali uzsiimti tokios veiklos kontrole. o be to, dar turi buti ir juos pacius priziurinti komisija. parodet tik tai, kad jusu paciu issilavinimas yra labai lekstas…

 2. VK Post author

  Sveiki,
  Ir ką gi čia gėdinate….?
  Man atrodo, kad profesinis reguliavimas susijęs su galios žaidimais ir valdžios uzurpavimu. Tai man irgi nepatinka. Manau, kad kuo daugiau kolegų žinos apie tai kas vyksta, tuo daugiau galimybių reaguoti konstruktyvioms ar nekonstruktyvioms reakcijoms
  Šiuolaikinė viešojo administravimo samprata remiasi profesinės savivaldos idėja. Pati profesija, jos atstovai susitaria ir nusistato kokybinius veiklos kriterijus, o valstybinė institucija užtikrina, kad būtų išlaikytas procedūrinis teisingumas, taikant tuos kriterijus praktikoje.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.